ایام از نگاه امام

12 بهمن
ورود حضرت امام به ميهن اسلامى
با گسترش قيام مردمى ، امام در پيامى عزم خود را مبنى بر بازگشت به ايران اعلام كرد.اما بختيار نخست وزير وقت در مخالفت با اين تصميم ، فرودگاههاى كشور را بست سرانجام اعتراضات مردم و تحصن علما در مسجد دانشگاه تهران سبب شد تا فرودگاه مهرآباد بر روى امام باز شود و روز 12 بهمن 1357 با ورود امام به آغوش پر مهر ملت ، پرشكوه ترين استقبال تاريخ از معظم له صورت گرفت .
# من خادم شما و مملكت هستم . آمده ام كه بزرگوارى شما را حفظ كنم و آمده ام كه دشمن شما را از بين ببرم .
# من آمده ام تا دولت يك مستقل باشد.
# من آمده ام كه دست اجانب را از اين مملكت جدا كنم .
# من آمده ام كه رسوا كنم اينهايى كه به اسم مليت ، به اسم قانون اساسى به اسم كذا مى خواهند مسائل سابق را عود بدهند.
صحيفه نور جلد 5، ص 25
22-12 بهمن
دهه فجر
12 تا 22 بهمن 1357 دهه فجر انقلاب اسلامى و روزهاى سرنوشت ساز ملت به پاخاسته ايران است .بازگشت افتخارآميز امام امت قدس ‍سره به ايران اسلامى و اعلام تشكيل دولت موقت ، پيوستن بسيارى از ارتشيان به انقلاب و بيعت نيروى هوايى با امام بزرگوار و شكست حكومت نظامى با حضور شكوهمند مردم در صحنه به فرمان امام خمينى قدس سره ، فتح مراكز مهمى همچون صدا و سيما و پادگانهاى نظامى و سرانجام پيروزى انقلاب اسلامى را در پى داشت .
# من اين جشن بزرگ را وفى الحقيقه عيد اسلامى بزرگ را بر همه ملت هاى اسلامى بلكه محرومان تمام دنيا تبريك عرض مى كنم ، تبريك براى اينكه اين انقلاب (تنها) انقلاب ايران نيست .
صحيفه نور جلد 19،ص 269
# انقلاب ما معجزه بود از اين بچه هاى كوچك تا آن پيرمردهايى كه در بيمارستانها خوابيده بودند يك صدا براى اسلام فرياد كردند اين يك اعجازى بود كه در ايران واقع شد همين بود كه پيروز كرد اينها را بر يك همچو قدرتهايى كه تخيل اين در ذهن كسى در عالم پيدا نمى شد.
صحيفه نور جلد 6،ص 219
# انقلاب كرديم كه شعائر اسلام را زنده كنيم نه انقلاب كرديم كه شعائر اسلام را بميرانيم .
صحيفه نور جلد 13، ص 156
# اين انقلاب ، بهترين انقلابها و بزرگترين انقلابها بوده است از حيث محتوا.
صحيفه نور جلد 14 ،ص 41
# اين اعجاز بزرگ قرن و اين پيروزى بى نظير و اين جمهورى اسلامى محتاج به حفظ و نگهبانى است .
صحيفه نور جلد 14، ص 63
# از آنجايى كه ملت با تحولى الهى به انقلاب اسلامى متكى بر معنويات دست زد، توانست آن قدرت بزرگ را در هم بشكند.
صحيفه نور جلد 17،ص 200
# آن چيزى كه ...بايد او را جزء معجزات ما حساب بكنيم ، همان انقلاب درونى اين ملت بود، انقلاب درونى اين ملت موجب شد كه اين انقلاب پيدا شد.
صحيفه نور جلد 19، ص 269
# شك نبايد كرد كه انقلاب اسلامى ايران از همه انقلابها جداست ؛ هم در پيدايش و هم در كيفيت مبارزه و هم در انگيزه انقلاب و قيام . و ترديد نيست كه اين يك تحفه الهى و هديه غيبى بوده كه از جانب خداوند منان براى ملت مظلوم غارت زده عنايت شده است .
صحيفه نور جلد 21 ،ص 176
17 بهمن
تشكيل مجمع تشخيص مصلحت نظام
طبق اصل 112 قانون اساسى ، مجمع تشخيص مصلحت نظام براى حل موارد اختلاف بين مجلس شوراى اسلامى و شوراى نگهبان و مشاوره در امورى كه رهبرى به عهده اين مجمع مى گذارد تشكيل مى شود كه انتخاب اعضاى ثابت و متغير آن با رهبرى است كه مجمع اولين بار، قبل از اصلاح قانون اساسى با فرمان حضرت امام در 17 بهمن 1366 تشكيل شد.
# مصلحت نظام و مردم از امور مهمه اى است كه مقاومت در مقابل آن ممكن است اسلام پابرهنگان زمين را در زمان هاى دور و نزديك زير سؤ ال برد و اسلام آمريكايى مستكبرين و متكبرين را باپشتوانه ميلياردها دلار توسط ايادى داخل و خارج آنان پيروز گرداند.
صحيفه نور جلد 20، ص 176
# مصلحت نظام از امور مهمه اى است كه گاهى غفلت از آن موجب شكست اسلام عزيز مى گردد. امروز جهان اسلام ، نظام جمهورى اسلامى ايران را تابلوى تمام نماى حل معضلات خويش ‍مى دانند.
صحيفه نور جلد 20، ص 176
# (مجلس ) در تنگناها و موانع ، از قدرت و قاطعيت و سرعت عمل مجمع تشخيص مصلحت كه پشتوانه عظيم و با بركت و پرثمرى براى كشور ماست ، بهره مند شود.
صحيفه نور جلد 20،ص 176
# يكى از مسائل بسيار مهم در دنياى پرآشوب كنونى ، نقش زمان و مكان در اجتهاد و نوع تصميم گيرى هاست حكومت فلسفه عملى برخورد با شرك و كفر و معضلات داخلى و خارجى را تعيين مى كند.
صحيفه نور جلد 21،ص 61
# بايد تمام سعى خودتان را بنمائيد كه خداى ناكرده اسلام در پيچ و خم هاى اقتصادى ، نظامى ، اجتماعى و سياسى متهم به عدم قدرت اداره جهان نگردد.
صحيفه نور جلد 21،ص 61

19 بهمن
روز نيروى هوايى
روز 19 بهمن 1357 پرسنل فداكار نيروى هوايى در يك حركت متهورانه با حضور در اقامتگاه حضرت امام در مدرسه رفاه تهران و بيعت با ايشان سندى از افتخار و ايمان را در برگهاى زرين تاريخ انقلاب به ثبت رساندند. پس از پيروزى انقلاب ، اين روز افتخارآميز روز نيروى هوايى نامگذارى شد.
# تصميم شجاعانه پرسنل شريف ارتش اعم از افسران و درجه داران و سربازان آن چنان كوبنده و قاطع بود كه مجال تفكر و تصميم را از دشمنان خدا و خلق گرفت .
# و پيوستن ارتش خصوصا نيروى هوايى به صفوف الهى ملت ، لحظه شادى بندگان خدا و ياءس و نااميدى ستمگران گرديد كه آن روزها و ساعات شيرين و پر خاطره عشق ارتش به اسلام و ميهن اسلامى هرگز از ياد ملت نمى رود و حقا نيروى هوايى سهم بيشترى اداكرده است .
صحيفه نور جلد 21، ص 117
# شجاعت ها و رشادت هاى بى نظير نيروى هوايى و هوانيروز و خلبانان دلاور در نفوذ به اعماق خاك دشمن و رويارويى با مدرن ترين امكانات اهدايى استكبار به صداميان و دفاع از حريم هوايى كشور نشانه تعهد، عشق و ايمان آنان به خدا و اسلام و ميهن اسلامى است .
# مهيا نگهداشتن و تعمير و بازسازى ادوات و ابزار پيچيده هواپيماها و رادارها و سلاح هاى ضد هوايى و موشك ها و پدافند از كشور دليل مهارت و تخصص و ارزشهاى علمى والاى اين عزيزان است .
صحيفه نور جلد 21، ص 118
# اول كسى كه به ما و به اسلام ملحق شدند، شما بوديد و شما سابقين السابقين هستيد و مقرب هستيد پيش خدا.
صحيفه نور جلد 17،ص 118
# كارى كه شما عزيزان در اين روزها، در روز نوزدهم انجام داديد از حيث معنويت ، بزرگترين كارها و با ارزشهاى دنيايى هم بزرگترين ارزشها بود.
صحيفه نور جلد 16،ص 35
20 بهمن
عمليات فتح فاو
عمليات ظفرمند والفجر 8 در شامگاه 20 بهمن 1364 با رمز مقدس يا فاطمه الزهرا در ساحل اروند رود، شروع شد و پس از 75 شبانه روز درگيرى كه در طول جنگ بى سابقه بود، منطقه فاو به تصرف كامل سپاه اسلام درآمد. در اين عمليات 50 هزار نفر از نيروى دشمن كشته و زخمى ، 30 هزار نفر اسير و 80 كيلومتر مربع از زمينهاى دشمن به تصرف رزمندگان درآمد. انهدام 600 تانك ، 500 خودرو، 150 توپ 45 هواپيما، 10 هلى كوپتر و 3 ناوچه دشمن از نتايج ديگر اين عمليات بود.
# مسؤ ولين و فرماندهان ارتش و سپاه و بسيج با استفاده از امكانات مادى و معنوى خود، با تزلزل سخت و عميق حاكم بر پيكر پوسيده عراق در جبهه هاى جنگ خصوصا در نبرد قهرمانانه فاو به نبرد بى امان خود و مقاومت تا سقوط صداميان ادامه دهند و با وحدت و انسجام كامل در صفوفى به هم پيوسته امان را از آنان سلب نمايند.
# من با كمال تواضع ، از اين مدافعان پيروز مى خواهم كه هيچ گاه از نصرت حق و توكل بر خداى بزرگ غافل نباشند.
صحيفه نور جلد 19، ص 293
22 بهمن
پيروزى انقلاب اسلامى
در 21 بهمن پس از اعلام حكومت نظامى در تهران ، امام به مردم دستور دادند تابه خيابانها بريزند و به حكومت نظامى بى اعتنا باشند. مردم نيز به مراكز دولتى و پادگانها يورش بردند و به تدريج آنها را فتح كرده و در روز 22 بهمن 1357 كنترل امور را بدست گرفته و سلطنت 50 ساله پهلوى و 2500 ساله شاهنشاهى را منقرض كردند.
# يوم الله ، بيست و دوم بهمن سالروز شكست باطل و جنود ابليس به دست حق طلب جندالله .
صحيفه نور جلد 17،ص 188
# درود بر بيست و دوم بهمن يوم الله و آفرينندگان آن .
صحيفه نور جلد 17،ص 208
# در چنين روز فرخنده اى حق بر باطل و جنود رحمانى بر اولياء شيطان و حزب الله بر طاغوت و طاغوتيان غلبه نمود و حكومت عدل اسلامى مستقر گرديد و دست حق از آستين ملت رزمنده ايران بيرون آمد و نصرت اعجازآميز اسلام بر كفر تحقق يافت .
صحيفه نور جلد 11، ص 265
# در چنين روز مسعودى همبستگى قشرهاى ملت دلير روز افزون و ارتش و ساير قواى انتظامى ، وفادارى خود را به اسلام و ايران نشان دادند و ميهن خود را از شر طاغوت هاى زمان كه در راءس آنان دولت آمريكاست رهاى بخشيدند.
# ماها و نويسندگان و گويندگان و سخنوران اگر بخواهيم ارزش عمل اين شهيدان و جانبازان راه خدا و فداكارى و حجم پيامد اين شهادتها و جان نثارى ها را بشماريم ، شايد ناچار باشيم ، به عجز خود اعتراف كنيم .
صحيفه نور جلد 17،ص 188
# 22 بهمن بايد سرمشق ما باشد در طول زندگى و براى نسل هاى آينده كه همه آنها 22 بهمن را كه غلبه ايمان بر كفر و الله بر طاغوت و اسلام بر كفر بود، بايد حفظ كنند و بزرگ بشمارند.
صحيفه نور جلد 14، ص 70
# بزرگ بشمارند روزى را كه خداى تبارك و تعالى به ملت ما منت گذاشت كه اين ملت را يكپارچه و ملت را غلبه داد.
صحيفه نور جلد 14،ص 70
25 بهمن
حكم تاريخى امام قدس سره در ارتداد رشدى
به دنبال انتشار كتاب آيات شيطانى بوسيله سلمان رشدى نويسنده هندى الاصل كه در آن به مقام شامخ حضرت ختمى مرتبت و مقدسات مسلمانان توهين شده بود امام خمينى در يك فتواى تاريخى در 25 بهمن 1367 حكم قتل نويسنده مرتد آن كتاب را صادر كرده و آنرا بر تمام مسلمانان واجب دانستند.مسلمانان سراسر دنيا از اين حكم استقبال كردند و رشدى نيز تحت حفاظت دولت انگليس قرار گرفت .
# مؤ لف كتاب آيات شيطانى - كه عليه اسلام و پيامبر و قرآن تنظيم و چاپ و منتشر شده است - همچنين ناشرين مطلع از محتواى آن ، محكوم به اعدام مى باشند. از مسمانان غيور مى خواهم تا در نقطه كه آنان را يافتند، سريعا آنها را اعدام نمايند تا ديگر كسى جراءت نكند به مقدسات مسلمين توهين نمايد و هر كس در اين راه كشته شود شهيد است انشاءالله . ضمنا اگر كسى دسترسى به مؤ لف كتاب دارد ولى قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفى نمايد تا به جزاى اعمالش ‍برسد.
صحيفه نور جلد 21،ص 86
# سلمان رشدى اگر توبه كند و زاهد زمان هم گردد، بر همه مسلمان واجب است با جان و مال ، تمامى هم خود را به كار گيرد تا او را به درك واصل گرداند.
# اگر غير مسلمانى از مكان او مطلع گردد و قدرت اين را داشته باشد تا سريعتر از مسلمانان او را اعدام كند، بر مسلمانان واجب است آنچه را كه در قبال اين عمل مى خواهد به عنوان جايزه و يا مزد عمل به او بپردازند.
صحيفه نور جلد 21، ص 87
# مساءله عرب و عجم و فارس و ايران نيست بلكه اهانت به مقدسات مسلمانان از صدر اسلام تا كنون و از امروز تا هميشه تاريخ است و نتيجه نفوذ بيگانگان در فرهنگ مكتب اسلام است كه اگر غفلت كنيم اين اول ماجراست و استعمار از اين مارهاى خطرناك و قلم بدستان اجير شده در آستين فراوان دارد.
صحيفه نور جلد 21،ص 99
# ترس من اين است كه تحليل گران امروز ده سال ديگر بر كرسى قضاوت بنشينند و بگويند كه بايد فتواى اسلامى و حكم اعدام سلمان رشدى مطابق اصول و قوانين ديپلماسى بوده است يا خير و نتيجه گيرى كنند كه چون بيان حكم خدا آثار و تبعاتى داشته است و بازار مشترك و كشورهاى غربى عليه ما موضع گرفته اند، پس بايد خامى نكنيم و از كنار اهانت كنندگان به مقام مقدس پيامبر و اسلام و مكتب بگذريم .
صحيفه نور جلد 21،ص 100

 

 

 

٤ دى


میلاد حضرت مسیح علیه السلام
حضرت مسیح از انبیاء بزرگ الهى است که تولدش تواءم با معجزه بود چرا که بدون داشتن پدر از حضرت مریم متولد شد، آن حضرت در بین تمامى پیروان ادیان ، بویژه مسلمانان احترام خاصى دارد. در قرآن نامش با عظمت یاد شده و روح خدا، عیسى و مسیح خوانده شده است . تکلم در گهواره ، زنده کردن مردگان و شفاى بیماران صعب العلاج از جمله معجزات آن حضرت بود. وقتى هم که یهود آهنگ جانش کردند، به امر خدا، عروج کرد تا پس از ظهور حضرت مهدى از یاران آن حضرت باشد.
# عیسى مسیح همه چیزش معجزه بود، معجزه بود که از مادر باکره متولد شد.معجزه بود که در مهد سخن گفت .معجزه بود که براى بشر صلح و صفا و روحانیت آورد.
صحیفه نور جلد 11، ص 92
# ... حضرت عیسى ، - سلام الله علیه - که این اشخاصى که تابع او هستند خیال مى کنند که حضرت عیسى فقط یک معنویاتى مى گفته است ...یک همچو عیسایى نمى نشیند تو خانه و مساءله بگوید تا چه بشود.اگر مساءله مى خواست بگوید و مساءله گو بود، دیگر چرا دارش ‍ مى کشیدند؟! دیگر چرا اذیتش مى کردند؟!
صحیفه نور جلد 20،ص 158
# عید سعید میلاد مسیح پیامبر عظیم الشاءن که براى طرفدارى مظلومان و برقرارى عدل و رحمت ، مبعوث و با گفتار آسمانى و کردار ملکوتى خود ظالمان و ستمکاران را محکوم و مظلومان و مستضعفان را پشتیبانى فرمود بر ملتهاى مستضعف جهان و ملت مسیح و مسیحیان هم میهنان مبارک باد.
صحیفه نور جلد 11، ص 78
# این اشخاص که گمان مى کنند که حضرت عیسى ...فقط یا ناصح بوده ، اینها به نبوت حضرت عیسى علیه السلام لطمه وارد مى کنند.
صحیفه نور جلد 19،ص 84
# مگر امکان دارد که حضرت مسیح تعلیمش این داده که ظلم قبول کنى ، صورتت را اینطور بگیرى ، وقتى مى زنند، آن طرف مى گیرى ، این تعلیم خدا نیست ، این تعلیم مسیح نیست ،...حضرت مسیح با زور مخالف است .
صحیفه نور جلد 11، ص 132
7 دى
روز سوادآموزى
در هفتم دى ماه 1358،امام خمینى براى ریشه کنى بلاى خانمان سوز جهل از جامعه اسلامى ، فرمان تشکیل نهضت سواد آموزى را صادر کرد تا بیسوادى با عزمى ملى از دامان نظام مقدس جمهورى اسلامى پاک شود. از آن پس ، این روز به روز سواد آموزى نامگذارى شد.
# لازم است تمام بیسوادان براى یادگیرى و تمام خوهران و برادران باسواد براى یاد دادن بپا خیزند.
# برادران و خواهران ایمانى ! براى رفع این نقیصه درد آور بسیج شوید و ریشه این نقص را از بن بر کنید.
# من از ملت عزیز امید دارم که با همت والاى خود، بدون فوت وقت ایران را به صورت مدرسه اى درآورند.
صحیفه نور جلد 11، ص 121
# همان طورى که نوشتن و خواندن را بر آنها یاد مى دهید، جهت هم به آنها بدهید که براى خدا بخوانند و براى خدا بنویسند، براى خدمت به خلق و براى خدمت به خدا و براى خدمت به اسلام .
صحیفه نور جلد 13،ص 229
13 دى
پیام تاریخى امام قدس سره به گورباچف
امام خمینى قدس سره در 13 دیماه 1367 با اعزام هیاءتى به سرپرستى آیة الله جوادى آملى ، پیام تاریخى مهمى را براى میخائیل گورباچف صدر هیاءت رئیسه اتحاد جماهیر شوروى ارسال داشتند. این پیام در مقطعى از تاریخ فرستاده شد که شوروى به عنوان زادگاه کمونیسم در حال تجدید نظر در مبانى مکتب خود و امام با استفاده حکیمانه از این فرصت ، نداى توحید و اسلام را به آنان ابلاغ کرد تا مگر در صراط مستقیم الهى آیند.
# مشکل شما عدم اعتقاد به خداست همان مشکلى که غرب را هم به ابتذال و بن بست کشیده و یا خواهد کشید.مشکل اصلى شما مبارزه طولانى و بیهوده با خدا مبداء هستى و آفرینش است .
صحیفه نور جلد 21، ص 66
# از این پس کمونیسم را باید در موزه هاى تاریخ سیاسى جهان جستجو کرد چرا که مارکسیسم جوابگوى هیچ نیازى از نیازهاى واقعى انسان نیست ، چرا که مکتبى است مادى و با مادیت نمى تواند بشریت را از بحران عدم اعتقاد به معنویت که اساسى ترین درد بشرى در غرب و شرق است ، به در آورد.
# از شما جدا مى خواهیم که در شکستن دیوارهاى خیالات مارکسیسم گرفتار زندان غرب و شیطان بزرگ نشوید.
# آقاى گورباچف ! وقتى از گلدسته هاى مساجد بعضى از جمهورى هاى شماپس از هفتاد سال بانگ الله اکبر و شهادت به رسالت ختمى مرتب - صلى الله علیه و آله - به گوش رسید، تمامى طرفداران اسلام ناب محمدى (ص ) را از شوق به گریه انداخت .
صحیفه نور جلد 21،ص 67
# درباره اسلام به صورت جدى تحقیق و تفحص کنید و این نه به خاطر نیاز اسلام و مسلمین به شما، که به جهت ارزش هاى والا و جهان شمول اسلام است که مى تواند وسیله راحتى و نجات همه ملتها باشد و گره مشکلات اساسى بشریت را باز نماید.
صحیفه نور جلد 21،ص 68 و 69
# ... صریحا اعلام مى کنم که جمهورى اسلامى ایران به عنوان بزرگترین و قدرتمندترین پایگاه جهان اسلام به راحتى مى تواند خلاء اعتقادى نظام شما را پر نماید.
صحیفه نور جلد 21،ص 69
19 دى
قیام 19 دى قم
در 17 دیماه 1356 در روزنامه اطلاعات مقاله اى در توهین به امام خمینى چاپ شد. روز 18 دیماه مدرسین حوزه دروس خود را تعطیل کرده و طلاب به طور دسته جمعى به بیت علما رفته و نسبت به این هتک حرمت اعتراض مى کنند. با پیوستن مردم به طلاب در روز 19 دیماه 56 در میدان شهدا مزدوران رژیم آنان را به گلوله مى بندند. بدین صورت اولین تظاهرات مردمى پس از 15 خرداد 42 به خاک و خون کشیده مى شود اما گرامیداشت چهلم این شهدا شعله انقلاب را در شهرهاى دیگر بر مى افروزد.
# باید (پانزده خرداد) و (نوزده دى ) جاوید و زنده نگهداشته شود تا جلادى از خاطره ها نرود و نسل هاى آتیه جرائم شاهان سفاک را بدانند.
صحیفه نور جلد 2، ص 19
# حوزه علمیه قم که دژ محکم وحى و عدالت و ملجاء مسلمین عدالت خواه است و مردم مسلم محترم قم که هماره سرباز فداکار اسلام و پشتیبان مکتب قرآن است .
صحیفه نور جلد 2، ص 17
# علم مرکزش قم است و از قم دارد نشر مى شود، نه علم ، علم و عمل ...مرکز فعالیت اسلامى است ، مرکز تحرک اسلامى است ، تحرک از قم ...از توده قم که سربازهاى وفادار به اسلام هستند، از آنجا تحرک دارد سرایت مى کند به همه جا...
صحیفه نور جلد 2، ص 23
# قم نمونه بود و من مفتخرم که در قم هستم من 15 سال یا قدرى بیشتر از شما دور بودم لکن دلم اینجا بود با شما بودم ، شما غیرتمندان ، شما پاک جوانان سرمشق همه شدید و الحمدلله تمام ملت ایران ، سرتاسر ملت ایران با هم همصدا شدند و این قدرت الهى بود که این طاغوت را شکست .
صحیفه نور جلد 5،ص 130
# قم حرم اهل بیت است . قم مرکز علم است . قم مرکز تقواست . قم مرکز شهادت و شهامت است .
# از قم شهادت به همه جا صادر مى شود.
# قم شهرى است که در آن ایمان و علم و تقوا پرورش یافته .
# از قم تقوا، شجاعت شهامت و همه فضائل به همه جا صادر مى شود و صادر خواهد شد.
صحیفه نور جلد 13،ص 51
26 دى
فرار شاه خائن
با گسترش اعتراضات مردمى و اثبات ناکار آمدى حکومت نظامى و سست شدن پایه هاى سلطنت شاهنشاهى ، در 26 دیماه 1357 محمد رضا پهلوى و همسرش پس از سالها ظلم و جنایت در حق مردم مسمان ایران ، به طور غیر رسمى از تهران به مقصد آسوان مصر خارج شدند،فرار شاه جشن و سرور بزرگى را براى ملت ایران در پى داشت و کمتر از یک ماه پس از آن ، رژیم شاهنشاهى در ایران سقوط کرد.
# فرار محمد رضا پهلوى طلیعه پیروزى ملت و سرلوحه سعادت و دست یافتن به آزادى و استقلال است .
# این ستمگر با دست آغشته به خون جوانان ما و جیب انباشته از ذخایر ملت از دست ما گریخت .
# او رفت و به هم پیمان خود اسرائیل دشمن سرسخت اسلام و مسلمین پیوست و جرائم و آشفتگیهایى را به جاى گذاشت که ترمیم آن جز به تاءیید خداوند متعال و همت همه طبقات ملت ... مسیر نخواهد شد.
صحیفه نور جلد 4، ص 237
# خروج شاه اولین مرحله پیروزى ملت ماست ....
صحیفه نور جلد 4، ص 239

/ 0 نظر / 11 بازدید