رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

حضرت امام خمینی (ره) بارها در جملاتی این گونه از مقام معظم رهبری ،حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ، یاد کرده بودند :

«شما اگر گمان بکنید که در تمام دنیا ،رئیس جمور ها و سلاطین و امثال این ها ، یک نفر را مثل آقای خامنه ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشید و خدمتگزار و بنای قلبیش بر این باشد که به ملت خدمت کند،پیدا نمی کنید ... یک نعمتی خدا به ما ، این است که داده »

حضرت امام (ره) در نامه ای خطاب به ایشان نوشتند :

«... در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلامی از جمله افراد نادری هستید که چون خورشید روشنی می دهید».

ودر پیامی دیگر خطا به مقام معظم رهبری نوشتند :

« من به شما خامنه ای عزیز ، تبریک می گویم که در جبهه های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده و از خدا تعالی سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم. »

و به دنبال تعیین شایسته ایشان توسط خبرگان ملت، علما و مراجع و شخصیت های سیاسی مذهبی در تجلیل از ایشان اینگونه گفتند و نوشتند :

آیت الله العظمی اراکی : «...انتخاب شایسته حضرت عالی مایه دلگرمی و امیدواری ملت قهرمان ایران است ... »

آیت الله العظمی گلپایگانی : «... از خداوند متعال مسالت دارم که تاییدات خود را بر شما در منصب حساس رهبری جمهوری اسلامی ایران مستدام بدارد ... »

آیت الله العظمی میرزا هاشم آملی : «... انتخاب شایسته شما از سوی مجلس خبرگان موجب امید و آرامش گردید؛ چرا که شما شخصیتی متفکر ، عارف به اسلام و صاحب درایت و تدبیر هستید ... »

آیت الله العظمی بهاءالدینی در سال 1365 (قبل از رحلت حضرت امام (ره) و زمان قائم مقامی آقای منتظری ) می فرمایند : « البته هیچ کس حاج آقا روح الاه نمی شود ، ولی آقای خامنه ای از همه به امام نزدیکتر است. کسی که ما به او امیدواریم آقای خامنه ای است. شما از ما قبول نمی کنید و تعجب می کنید، ولی این دید ماست، نزد ما محرز است سید علی خامنه ای »

و بعد از ارتحال امام (ره) و انتخاب شدن حضرت آیت الاه خامنه ای به منصب ولایت فقیه، آیت الله بهاءالدینی می فرمایند :

« ما مدت ها پیش به این مطلب رسیده بودیم و باید به ایشان کمک کرد تا تنها نباشند »

حضرت آیت الله العظمی بهجت در دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، از خواب خود برای رهبر انقلاب اینگونه نقل می کنند :

« خواب دیدم در مجلسی حضرت امام زمان (علیه  السلام) و علمای برجسته حضور داشتند که شما وارد شدید، حضرت بقیت الاه برخاستند و شما را به کنار خود دعوت کردند. شما تواضع کرده و خواستار شدید در پایین مجلس بنشینید، حضرت امام زمان (عج) با اصرار شما را به دست راست خود فرا خواندند و کنار حضرت نشستید. »

مرحوم حجت الاسلام حاج احمد خمینی، در بخشی از نامه خود به آیت الله خامنه ای عنوان می کند : «... حضرت امام بارها از جناب عالی به عنوان مجتهدی مسلم و نیز بهترین فرد برای رهبری نظام اسلامیان نام می بردند »

 

 

بازخوانی بیانات امام خمینی(ره) درباره توطئه دشمنان علیه نظام اسلامی

اغتشاشگران دست‌نشانده اجانب هستند

 بنیانگذار حکیم انقلاب اسلامی بیان کردند: ما اینها را متهم مى‏کنیم به اینکه اینها، هم ضد انقلابند و هم دست نشانده اغیار و اجانب.۱۳۸۹ سه شنبه ۲۶ بهمن ساعت 10:47
در حالی که ملت ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برای دفاع از آرمان‌های امام(ره) به خیابان آمدند، عده‌ای از فتنه‌گران در روز 25 بهمن به بهانه حمایت از مردم مصر و در واقع برای به ثمر رساندن اهداف آمریکا و دولت‌های استکباری دست به اغتشاش زدند. در زیر به بازخوانی سخنان شاخص انقلاب، حضرت امام(ره) می‌پردازیم تا این فتنه‌گران و اهداف آنها را بهتر بشناسیم.

هدف دشمن؛ نرسیدن کشور به آرامش

کوششى که دارند مى‏خواهند نگذارند که این مملکت سر و سامان پیدا بکند. همه شلوغی‌‌هایى که الان درست مى‏کنند با دست آنها دارد درست مى‏شود، همه جا آشفتگی‌هایى که پیدا مى‏شود با دست آنها درست مى‏شود و پیدا مى‏شود که نگذارند یک آرامشى بشود و یک سامانى پیدا کند مملکت. شما ملاحظه کردید که قبل از اینکه شاه برود فعالیت زیاد در این بود که نگه دارند او را، نرود، بعد از اینکه حالا او رفت و تمام شد، فعالیت زیاد بود که جمهورى اسلامى درست نشود.

از جمهورى اسلامى اینها مى‏ترسیدند، نه از جمهوریش؛ از اسلامش. آنهایى که قلمهایشان یا تابع آنها بود یا از باب اینکه خودشان توجه نداشتند و غربزده شده بودند، شروع کردند نوشتن به اینکه دیگر اسلام را مى‏خواهد چه کند؟ همان جمهورى باشد؛ جمهورى دمکراتیک باشد؛ آخرش هم دیگر راضى شده بودند به اینکه جمهورى اسلامى دمکراتیک باشد. اینها از اسلام مى‏ترسند و از رژیم اسلامى مى‏ترسند.
(سخنرانى در جمع نمایندگان انجمن اسلامى دانشگاهها 29 شهریور 1358)

می‌خواهند وحدت را از ما بگیرند


دشمن هاى ما مى‏خواهند این دو چیز را از ما بگیرند. ما را اول از هم جدا کنند. هر جایى را یک صدا درآورند. ملت اسلام که به تبع اسلام، به تبع قرآن کریم باید همه با هم باشند و متحد باشند و برادر باشند. مؤمنین سرتاسر دنیا برادرند به حسب حکم قرآن. و برادرها برابرند و در شادى و غم هم مشترک‏اند.

اینها مى‏خواهند این برادرى را از ما بگیرند غائله بپا مى‏کنند. یک روز غائله کردستان؛ کرد یک چیز است، فارس یک چیز است. برادرها را مى‏خواهند از هم با لهجه مختلف کنند. یک وقت هم غائله آذربایجان را به کار مى‏آورند که آنجا هم فریاد مى‏زنند که «جمهورى آذربایجان» یعنى جمهورى آذربایجان، جمهورى جدا از جمهورى اسلام. یعنى به حسب فهم آنها آذربایجان جدا از اسلام. این هم توطئه است براى اینکه برادرها را از هم جدا کنند. اسلام، قرآن، عقد اخوت بین ما انداخته است:

این دست آنهایى است که تمام حیثیات این مملکت را در طول تاریخ و خصوصاً در این پنجاه سال از بین بردند و تمام غارتگریها را اینجا کردند. و حالا چون از این جهت مأیوس شدند دنبال اینطور توطئه‏ها برآمدند. آنها فهمیدند که ضربه را از اخوت اسلامى کشور ما خوردند؛ اخوت اسلامى عملى. همه یک کلام مى‏گفتند. همه یک صدا.
(سخنرانى در جمع دانشجویان تبریز و تهران 1 دى 1358)

استفاده رسانه‌های دشمن از اغتشاشات

نظر من اینطور مى‏رسد که نقشه این است که در داخل ما را، این ضربه را به ما بزنند که ما اغتشاش در خودمان پیدا کنیم. یک انتظامى در کار نباشد. اختلافات باشد و یک هرج و مرجى باشد. بریزند خانه هرکس را غارت کنند. بریزند زمین هرکس را غارت کنند. اموال هر کسى را ببرند. نگذارند یک استقرارى پیدا بکند. از آن طرف دشمنهاى این ملت، دشمنهاى اسلام با قلم‌هاى خودشان و با افکارى که دارند و طرح‌هایى که دارند در مطبوعات خارجى، در رسانه‏هاى گروهى خارجى هم اغتشاشات ایران را، اختلافات ایران را، اینها را یکى‏اش را چند مقابل کنند و در خارج منتشر کنند، و در خارج منعکس کنند.
(سخنرانى درجمع اعضاى جهادسازندگى‏ 17 دى 1358)


اغتشاش، خدمتى به آمریکا

مى‏آییم سراغ دانشگاه. آیا به نفع دانشگاه هست که جوان‌هاى ما تحصیل نکنند؟ هر روز توى دانشگاه بیایند یک بساطى درست کنند، یک میتینگى درست کنند، یک عرض کنم- اغتشاشى ایجاد کنند که جوانهاى ما درس نخوانند؟ این به نفع کیست؟ به نفع مملکت ماست این؟ ما اگر دانشگاهمان خوب باشد، دانشگاهمان صحیح عمل بکند، به نفع ملت است، یا به ضرر ملت؟ خوب، شما نمى‏گذارید که دانشگاه راه بیفتد، این به نفع کى تمام مى‏شود؟ این هم به نفع خارج. براى اینکه همان طورى که آن دستها نمى‌گذاشت که دانشگاه جریان صحیحش را پیدا بکند که ما در این مطالب هم محتاج بشویم به خارج، دستمان را پیش غیر دراز کنیم، اینها هم دارند همین کار را انجام مى دهند که ما در همه چیزمان محتاج به خارج باشیم. حالایى که ما یک مملکتى پیدا.
(سخنرانى در جمع دانشجویان دانشگاه تهران‏ 23 خرداد 1358)

اغتشاش درست می‌کنند که پیشرف نکنید

این گروههاى مختلفى که مثل قارچ از زمین جوشیدند و آمدند و از اطراف کشورهاى دیگرى که متفرق در آنجا بودند و منتظر فرصت بودند، حالا آمدند به ایران و مى‏خواهند نگذارند این انقلاب تحقق پیدا بکند. این یک خطرى است از براى انقلاب ما. نه به آن معنا که اینها عُرضه این را داشته باشند که یک کار مثبتى بکنند و این انقلاب را برگردانند، لکن به آن معنا که ایجاد زحمت بکنند.

شما ملاحظه کردید که در کردستان ایجاد زحمت کردند، نه اینکه توانستند غلبه بکنند، لکن مدتها ایجاد زحمت کردند. در تهران ایجاد زحمت کردند. نمى‏توانند کارى بکنند، لکن غائله مى‏توانند درست بکنند. در هر موقعى که یک اساسى مى‏خواهد روى کار بیاید، این جمعیت‌هاى مختلفى که الان در ایران هستند، در همان موقع، یک غائله‏اى درست مى‏کنند.

از اولى که جمهورى اسلامى را بنا بود که شماها و ملت ما رأى به آن بدهند، آن وقت یک غائله‏هایى در اطراف درست کردند. این قدم که برداشته شد، در هر مرحله‏اى که شما یک قدم پیش رفتید، آنها هم در همان جا باز غائله درست کردند.
(سخنرانى در جمع اعضاى شوراى اسلامى کارگران و پرسنل ارتش‏ 4 تیر 1359)

اغتشاشگران دست‌نشانده اجانب هستند

من متأسفم از این قضایا که واقع مى‏شود و شده است. اینها که در آن محل به شلوغى و به سمپاشى و به شرارت مشغولند، اینها به دلیل اینکه ما براى این ملت مى‏خواهیم یک آزادى، یک استقلال، یک رفاه پیدا بشود و آن جمعیت مُفْسِد مى‏خواهند نباشد و شلوغ بشود و به هم بخورد اوضاع تا اینکه اربابانشان برگردند. از این جهت ما اینها را متهم مى‏کنیم به اینکه اینها، هم ضد انقلابند و هم دست نشانده اغیار و اجانب.

اینها اگر هوادار ملت هستند، چرا در موقعى که براى ملت، دولت و ما، کارهایى که رفاه آنها هست مى‏خواهیم انجام بدهیم اینها مانع مى‏شوند؟ چرا از رفراندمى که همه ملت با او موافق است اینها مخالفت مى کنند؟ این رفراندم مگر چیست که همه ملت موافق و این عده خرابکار مخالفند؟ اینها طرفدار مردمند؟ طرفدار ملتند؟ طرفدار خلقند؟! اگر طرفدار خلقند، تمام خلقْ اسلام را مى خواهد، تمام ملت به جمهورى اسلام رأى مى‏دهد، چرا اینها مخالفت مى‏کنند؟ چرا برادرهاى ما را براى اینکه مى‏خواهند به «جمهورى اسلامى» رأى بدهند، رگبار مسلسل به سوى آنها مى‏بندند؟ این جز این است که اینها مى‏خواهند خرابکارى بکنند؟
(سخنرانى در جمع پاسداران و مردم گنبد کاوس‏ 24 فروردین 1358)

هوشیارى در برابر توطئه عوامل بیگانه


شما هوشیار باشید که بسیارى از این اشخاصى که بین مردم افتادند و تبلیغات سوء مى‌کنند، مى‏خواهند این نهضت ما را به شکست برسانند. شما دوستان، شما برادران من آگاه و بیدار باشید و نگذارید اخلالگران بین شما رخنه کنند. اینها بنا دارند که باز مسائل را به سال‌هاى قبل برگردانند؛ اینها عمال اجانب هستند، اینها به نظر من مى‏آید که عمال امریکا هستند و مى‏خواهند که همان مسائل را، همان چپاولگرى را، همان سلب آزادى و سلب استقلال را- دوباره- به ایران برگردانند. اگر شما دوستان و همه اقشار ملت بیدار نباشند، من خوف آن دارم که خداى نخواسته به شکست برگردیم.

ما از شما آرزوى این داریم که وحدت کلمه‏تان را حفظ کنید. به همه ایران این مطلب را من اعلام مى‏کنم که موظفند که حفظ وحدت کلمه بکنند؛ اختلاف بینشان نباشد. در این وقتى که ما به آستانه آزادى رسیدیم، به آستانه پیروزى رسیدیم، نگذارند که فتنه گرها بین آنها ایجاد اختلاف کنند و باز مسائل سابق عود کند. ما همه موظفیم به اسلام وفادار باشیم، اسلام را ترویج کنیم؛ همه باید سرباز اسلام باشیم.
(سخنرانى در جمع لشکر 92 زرهى اهواز 25 فروردین 1358)


آمریکا وعواملش مشغول توطئه‌اند

اینها هر روز به یک بهانه مردم را از هم جدا مى‏کنند؛ هر روز با یک توطئه بین صفوف ملت تفرقه مى‏اندازند. در دانشگاه ها مى‏روند و با بهانه‏هاى غیرانسانىِ به صورتْ انسانى، آنها را تجهیز مى‏کنند تا برخلاف نهضت ما راهپیمایى کنند. اینها نظر سوء دارند در این مسائل، حسن نظر ندارند با اسلام، موافق نیستند با علماى اسلام موافق نیستند. با ملت ما به هیچ وجه موافق نیستند؛ و لهذا هر چه جهات اصلاحى است مى‏خواهند نگذارند انجام بگیرد. مى‏خواهند نگذارند براى این ملت رفاه حاصل بشود، مى‏خواهند نگذارند مملکت آرامش پیدا بکند تا اینکه دولت بتواند کارهاى خودش را- کارهاى اصلاحى خودش را- انجام دهد.

مى‏خواهند ما را همیشه جیره خوار آمریکا قرار بدهند که همه چیز ما از آمریکا بیاید، مى‏خواهند نگذارند فرهنگ ما رشد پیدا بکند و آدم پیدا بشود در ایران تا اینکه کیْد آنها را خنثى کند، مى‏خواهند نگذارند اقتصاد ما سالم بشود، مى‏خواهند نگذارند ارتش ما مستقل بشود. اینها کیْدهایى است که به الهام از امریکا و امثال امریکا در ایران مشغول توطئه‏اند. شما باید بیدار باشید.
(سخنرانى در جمع اقشار مختلف مردم‏31 فروردین 1358)

 

 

 

/ 0 نظر / 9 بازدید