اخبار

دبیر کل حزب نواندیشان ایران اسلامی:

ریاست مهدوی کنی بر خبرگان رهبری پایان همه شبهات است

ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی حجت السلام نیکی ملکی ریاست مهدوی کنی بر خبرگان رهبری را پایان شبهات به وجود آمده و تذکرات پی در پی به رییس فعلی خبرگان دانست.۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند ساعت 09:30
حجت الاسلام نیکی‌ملکی، دبیر کل حزب نواندیشان ایران اسلامی، و عضو کمیته فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با خبرنگار "گروه احزاب برنا"، در ارزیابی خود از کاندیداتوری آیت الله مهدوی کنی، برای ریاست مجلس خبرنگار رهبری گفت: مهدوی کنی شخصیت ویژه بین علما و مسوولان نظام است.

وی به تحصیلات حوزوی و سطح عالی اجتهاد این عضو مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: وی مقبولیت علمی قابل توجهی بین روحانیت دارد، و از همه مهم تر به دلیل شخصیت وی، ایشان مورد اقبال عمومی برای این سمت، قرار خواهند گرفت.

نیکی ملکی تاکید کرد: احساس می شود در وضعیت فعلی که برخی مسایل حاشیه ای برای ریاست رییس فعلی خبرگان پیش آمده، بهتر آن است که جایگزینی برای آیت الله هاشمی رفسنجانی پیدا شود.

 به گفته دبیر کل حزب نواندیشان ایران  اسلامی  با اشاره بر اثرات ریاست مهدوی کنی بر خبرگان رهبری ،با انتخاب وی،  بحث های  سیاه و سفیدها کم شده و طرز فکر مستقل ایشان که خود را پیرو هیچ جریان خاصی نمی داند،به حاشیه ها پایان می دهد.

وی تاکید کرد: افزایش حاشیه سازی ها در دروان ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی می طلبد که با حضور  شخص دیگری، حاشیه ها و حساسیت ها و تذکرات پی در پی به رییس مجلس خبرگان رهبری کمرنگ شود.

نیکی ملکی ریاست مهدوی کنی بر خبرگان رهبری را پایان شبهات به وجود آمده دانست و گفت: بدین طریق رضایت هاشمی رفسنجانی نیز جلب خواهد شد. چرا که برای او نیز مهم است که وزن خبرگان رهبری حفظ شود.

 

 بر اساس اطلاعیه دفتر هاشمی:

رهبر فرزانه انقلاب برای کاندیداتوری در خبرگان هیچ تکلیفی به هاشمی نکرده‌اند

ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی رهبر فرازنه انقلاب به هاشمی رفسنجانی به منظور كاندیداتوری برای ریاست مجلس خبرگان هیچ‎گونه تكلیفی نكرده‌اند.۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند ساعت 15:42
به گزارش سرویس سیاسی برنا، دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اظهاراتی كه اخیراً درباره انتخابات مجلس خبرگان رهبری می‌شود، اطلاعیه‌ای منتشر و تأكید كرد كه رهبر فرازنه انقلاب به هاشمی رفسنجانی به منظور كاندیداتوری برای ریاست مجلس خبرگان هیچ‎گونه تكلیفی نكرده‌اند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: مجلس خبرگان با حضور بیش از 80 نفر از مجتهدین و علمای طراز اول، وزنه‌ای در كشور است و طرفداران یك جریان خاص نباید به وجدان خویش اجازه دهند كه به خاطر مخالفت سیاسی با یك شخصیت، اخلاق و انصاف را فراموش كنند.

این اطلاعیه می‌افزاید: بر اساس آنچه رسماً اعلام شد، منظور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از تكلیف رهبری در سال 85، بر اساس صراحت خبر روز شنبه، حضور در انتخابات بود نه ریاست خبرگان.

 طی روزهای اخیر خبری مبنی بر پیام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از طریق آیت‌الله امامی كاشانی به آیت‌الله مهدوی كنی درباره مجلس خبرگان رهبری نیز منتشر شد.

اما پیرو این خبر، دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در اطلاعیه‌ای عجیب این موضوع را تكذیب كرد، حال آنكه این پیام توسط آیت‌الله امامی كاشانی به آیت‌الله مهدوی كنی منتقل شده و هیچ‌یك از این اعضای مجلس خبرگان خبر مذكور را تكذیب نكردند و حتی دفتر آیت‌الله مهدوی كنی نیز این موضوع را تأیید كرده است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پیام خود به آیت‌الله مهدوی كنی به عدم تكلیف‌شدن كاندیداتوری‌اش برای ریاست مجلس خبرگان از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره كرده بود كه دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی علی‎رغم تكذیب قبلی این خبر، در آخرین اطلاعیه خود این موضوع را تأیید كرده است.

بر اساس این گزارش، در روزهای اخیر برخی رسانه‌های معلوم‌ الحال "حامی فتنه " در پوشش حمایت از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و در اقداماتی بالاتر از بداخلاقی‌های سیاسی، اسلامی و انسانی، دروغ‌هایی به آیت‌الله هاشمی منتسب كرده‌اند كه معلوم نیست از این اقدامات كدام اهداف را دنبال می‌كنند، چه آنكه این رسانه‌ها با سوءاستفاده از سخنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام، تیترهایی را برای این سخنان برمی‌گزینند كه هدف آن القای تكلیف شدن شركت در انتخابات ریاست مجلس خبرگان به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توسط رهبر معظم انقلاب است.

این اقدامات رسانه‌های مذكور در حالی صورت می‌گیرد كه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این موضوع را تكذیب و تأكید كرده‌اند: آنچه درباره تكلیف رهبر انقلاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مطرح بوده راجع به سال 85 آن‎هم نه برای كاندیداتوری ریاست خبرگان بلكه فقط برای شركت در انتخابات خبرگان بوده است.

به نظر می‌رسد، رسانه‌های حامی فتنه مذكور در پوشش حمایت از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و با وسیله قرار دادن "دروغ " برای توجیه اقداماتشان قصد دارند به اعتبار و شخصیت رئیس فعلی مجلس خبرگان لطمه بزنند.

 

آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه دوم نمازجمعه تهران:

رسانه‌ها انقلاب اسلامی را در برابر ملت‌های مسلمان برجسته نشان دهند

جوانان کشورهای اسلامی در حال بوجود آوردن بیداری در جهان اسلام  آیت الله امامی‌کاشانی گفت: وظیفه بیداری اسلامی در جوامع اسلامی برعهده نویسندگان و قلم به دستان است. ۱۳۸۹ جمعه ۶ اسفند ساعت 13:23
به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، آیت الله امامی‌کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه دنیای اسلام با یک بیداری روبرو شده است، گفت: جهان اسلام در طول سال های گذشته غرب زده شده بود و غرب به خاطر قدرت و تکنولوژی که در اختیار داشت از ملت و دنیای اسلام وحی و نبوت را گرفته بود.

وی ادامه داد: کشورهای غربی با قدرت ها و حکامی که در کشورهای اسلامی بر سر کار گذاشته بودند، مردم این کشورها را دچار پوچی و بی هویتی کردند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه غرب هنوز باتوجه به قدرت مالی که دارد، مغرور است، خاطر نشان کرد: اما ملت های مسلمان متوجه شده اند که این راه، راه پوچی و بی هویتی است و مردم به خصوص جوانان در کشورهای اسلامی در حال بوجود آوردن بیداری در جهان اسلام هستند.

آیت الله امامی‌کاشانی با آرزوی توفیق برای کشورهای مسلمان به جنایت های حکام لیبی در مقابل مردم اشاره کرد و افزود: این حرکتی که امروز در جهان اسلام بوجود آمده برای حفظ کتاب و سنت خداوند است.

وی با بیان اینکه امروز روزی است که باید وحی و اسلام را در جهان اسلام به مردم توضیح داد و آن را تبیین کرد، گفت: امروز روزی است که قلم به دستان دنیای اسلام مخصوصا نویسندگان مصری باید حرکت کرده و جامعه اسلام را روشن کنند.

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به اینکه در کشور ما نیز این وظیفه بر دوش علما، روحانیون، نویسندگان، اساتید دانشگاه ها و معلمان است، اظهار داشت: اهمیت و الگو بودن انقلاب اسلامی در دانشگاه ها و حوزه ها باید با استدلال بیان شود.

وی تصریح کرد: وظیفه بیداری اسلامی در جوامع اسلامی برعهده نویسندگان و قلم به دستان است.

آیت الله امامی‌کاشانی با بیان اینکه حرکتی که امروز در جهان اسلام پیش آمده حرکتی بیدار است، گفت: در کشور ما نیز جراید و رسانه ها باید انقلاب اسلامی را به عنوان تابلویی در برابر ملت‌های مسلمان همواره زیبا و برجسته نشان دهند.

وی در پایان به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) درباره نشانه های ظهور حضرت مهدی(عج) اشاره کرد و افزود: پیامبر اسلام(ص) فرمود که مهدی ظهور نمی کند مگر زمانی که یک‌سوم انسان‌ها کشته شوند، یک‌سوم دیگر از بین رفته و بمیرند و تنها یک‌سوم از مردم وجود داشته باشند.

 

اسدالله بادامچیان:

25 بهمن روز سقوط قطعی فتنه‌گران بود

  اسدالله بادامچیان گفت: روز 1 اسفند خود من در خیابان بودم. هیچ خبری نبود. مردم هم مشغول انجام کار خود بودند. تاجایی که رسانه‌ها مجبور شدند عکس‌های سال گذشته را نشان بدهند.۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند ساعت 09:12
اسدالله بادامچیان، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب برنا با اشاره به برخی تحرکات سران فتنه بر علیه نظام گفت: حکم سران فتنه  از طرف مردم صادر شده است و خود آنها نیز می‌دانند حکمشان چیست.

بادامچیان حرکت 25 بهمن فتنه‌گران را مانند حرکت 30 خرداد 1360 منافقین دانست و افزود: تا آن تاریخ خیلی‌ها فکر می‌کردند منافقین ضدامپریالیست و مجاهد خلق هستند، ولی بعد از آن حادثه مردم متوجه دروغ آنها شدند.

وی ادامه داد: روز 30 خرداد 60 سقوط قطعی منافقین را به همراه داشت و روز 25 بهمن نیز روز سقوط قطعی فتنه‌گران بود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: البته نوع برخورد با سران فتنه در حکم مصلحت جامعه است، مانند برخورد پیامبر با عبدالله زبیر که ایشان او را تا به آخر تحمل کردند. مصالح نظام است که نوع برخورد را تعیین می‌کند.

وی با اشاره به شیوه برخورد امام(ره) با بنی‌صدر تصریح کرد: اگر در آن زمان بنی‌صدر دستگیر و اعدام می‌شد، مشکلات زیادی به وجود می‌آمد، ولی اکنون می‌بینیم که او به یک مرده سیاسی در فرانسه تبدیل شده است.

بادامچیان افزود: البته باید بدانیم که این افراد عددی نیستند تا کسی بخواهد از آنها بترسد. روز 1 اسفند خود من در خیابان بودم. هیچ خبری نبود. مردم هم مشغول انجام کار خود بودند. تا جایی که رسانه‌های بیگانه مجبور شدند عکس‌های سال گذشته را نشان بدهند و این یعنی رسوایی در رسوایی.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با تاکید بر لزوم مرزبندی با فتنه‌گران افزود: در قضیه فتنه افراد باید موضع خود را بیان کنند. در مجلس به فراکسیون اقلیت گفتم که در ماجرای فتنه فرقی بین اصلاح‌طلب و اصولگرا نیست و در این قضیه باید موضع خود را روشن کنید، که این کار را انجام داند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دیدید که بعد از 25 بهمن بیشتر مسوولان نظام موضع خود را شفاف بیان کردند و در حقیقت وحدت ما در مقابل فتنه‌گران به وجود آمد و می‌بینید که مردم شعار می‌دهند « مرگ بر فتنه‌گر ».

 

عضو جامعه روحانیت مبارز:

راهپیمایی به بهانه دفاع از مردم مصر رسوایی اتاق فکر فتنه‌گران است

محاکمه عوامل فتنه گر کار اصلی قوه قضاییه است  احمد سالک اغتشاشات 25 تهران را رسوایی اتاق فکر خارج دانست و گفت:از آنجایی که هنوز فتنه‌گران با صبر نظام روبه‌رو هستند، لازم است قوه‌قضاییه هر چه سریعتر تکلیف را مشخص کند.۱۳۸۹ سه شنبه ۲۶ بهمن ساعت 09:29
حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار  احزاب برنا با محکوم کردن اغتشاشات 25 بهمن تهران گفت: ملت ایران راه خود را پیدا کرده‌اند و در طریقی که امام ترسیم نموده اند، مطیع ایشان و حرکت انقلابی هستند.

وی افزود: تجلی این حمایت را در روز 22 بهمن امسال شاهد بودیم و این همان حرکت اصلی مردم انقلابی ایران است.

سالک ادامه داد: جریان فتنه نیز در سال 88 برای ملت ایران روشن‌تر از گذشته شد و این در حالی است که رسوایی این جریان هم برای اربابان خارجی شان و هم برای عناصر داخلی کاملا مشخص است.

وی با بیان اینکه مطالبات مردم امروز شناخته شده است، ادامه داد: در این میان محاکمه عوامل فتنه‌گر کار اصلی قوه قضاییه است.

سالک در تحلیل حوادث دیروز تهران گفت: آمریکا و اسراییل برای تحت شعاع قرار دادن شکست خود در تونس و مصر لازم بود حرکتی را در گوشه ای از خاورمیانه انجام دهد و به بهانه سرکوب تظاهرکنندگان این کشورها را محکوم به نقض حقوق بشر کنند.

وی ادامه داد: از این رو بهترین حرکت را آن دیدند که تنها 2 روز بعد از راهپیمایی وحدت آفرین مردم در 22 بهمن این سناریو را طراحی کنند و سپس تحت نقل عناصر تحلیل‌گر خود بگویند که مردم ایران رهبری و حاکمیت را قبول ندارند.

به گفته سالک، اغتشاشات دیروز تهران اتاق فکر عناصر خارج نشین بود تا مسائلی شبیه فتنه 88 را رقم بزنند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: حرکت مزبوحانه دیروز  و حفظ حضور، در اتاق فکر خارج توسط انگلیس طراحی شده بود و این در حالی است که حتی حضور به بهانه دفاع از انقلاب مردم مصر و تونس نمی تواند مسیر اصلی این انقلاب ها را تحت الشعاع قرار دهد.

وی در ادامه، راهپیمایی به بهانه دفاع از  مردم تونس و مصر را رسوایی اتاق فکر خارج  نشین دانست و گفت: با اغتشاشات دیروز اعماق فتنه برای مردم بیشتر روشن شد و از آنجایی که هنوز فتنه گران با صبر نظام روبه‌رو هستند، لازم است که قوه قضاییه هرچه سریع‌تر تکلیف را مشخص کند.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در جمع خبرنگاران:

مجلس خواهان اشد مجازات برای سران فتنه است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حوادث روز گذشته ریشه در خود برتربینی سران فتنه دارد؛ لذا مجلس خواهان اشد مجازات برای آنها است. ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۶ بهمن ساعت 11:13
به گزارش خبرنگار پارلمانی برنا، کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حوادث روز گذشته به لحاظ کمیت در جایگاهی نیست که قابل بحث باشد. چرا که افراد بسیار کمی فراخوان فتنه گران را پذیرفته بودند.

وی افزود: فتنه‌گران نمی توانند خدشه‌ای به نظام مردم سالارانه دینی، انقلاب اسلامی وارد کنند. همچنین تعجب ما از این است که افرادی که سال گذشته شعار نه غزه، نه لبنان سر می دادند امروز درحمایت از مصر سخن می گویند.

جلالی تصریح کرد: مردم مصر با الهام از شعارهای اخیر انقلاب اسلامی توانستند به پیروزی برسند و مردم ما با حضور پرشور خود در 22 بهمن از آنها حمایت کردند اما برخی‌ها در روز دیگری یادشان آمده که از آنها حمایت کنند که این مساله مضحک است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: موسوی و کروبی از دامن انقلاب اسلامی طرد هستند و مجلس شورای اسلامی خواهان اشد مجازات برای این افراد است. چرا که این افراد با فتنه‌گری‌های خود قصد تضعیف نظام را دارند.

وی ادامه داد: موسوی و کروبی باید بدانند که اگر امام(ره) بود چگونه با آنها برخورد می‌کرد امام(ره) فرموده‌اند که حفظ نظام از اهم واجبات است.

نماینده شاهرود اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تمام تلاش خود را کردند تا موسوی و کروبی را به دامن انقلاب بازگرداندند اما این افراد با بولهوسی خود به کارهای خود ادامه می دهند.

وی گفت: حوادث روز گذشته ریشه در خود برتربینی فتنه‌گران دارد؛ لذا مجلس خواهان اشد مجازات برای آنها است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

اعمال سران فتنه محاربه با نظام است

  حسین ابراهیمی گفت: اعمال سران فتنه محاربه با نظام است و جزای محارب اعدام است و این یک حکم شرعی است لذا پیشنهاد مشخص به قوه قضاییه محاکمه هر چه سریعترسران فتنه است.۱۳۸۹ سه شنبه ۲۶ بهمن ساعت 09:52
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا، درباره تظاهرات خیابانی روز گذشته خطاب به سران فتنه گفت: اگر آنها واقعا مردمی هستند پس چرا با مردم حرکت نمی‌کنند، 22 بهمن یادگار حضرت امام است اما آنها که خود را خط امامی می دانند دنبال خط امام حرکت نمی‌کنند.
 
وی افزود: 22 بهمن یادآور حماسه بزرگی است که بوسیله امام بوجود آمد، اگر آنها امام را قبول داشتند باید کار امام را قبول می‌کردند و روز 22 بهمن اطلاعیه می‌دادند که همه در راهپیمایی شرکت می‌کنند.

ابراهیمی افزود: آنها اعلام کردند که 25 بهمن به خیابان‌ها می‌آیند و تمام رسانه‌های غربی از اطلاعیه آنها حمایت کردند. امام فرموده است که هر وقت دشمن از شما حمایت می کند یک بازنگری در کارتان انجام دهید.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه این افراد دائما کار خلاف قانون انجام می‌دهند در حالی که دم از قانون می زنند، گفت: در وضعیتی که نظام هر روز برای الگو بودن در جهان تلاش می‌کند، اقدامات  سران فتنه جز تضعیف نظام و ایجاد اختلاف چیز دیگری نیست.

وی خاطرنشان کرد: اعمال سران فتنه محاربه با نظام است و جزای محارب اعدام است و این یک حکم شرعی است، لذا پیشنهاد مشخص به قوه قضاییه این است که آنها هر چه سریعتر سران فتنه را در مقابل فسادی که انجام داده‌اند محاکمه و مجازات کنند.

 

وزیر اطلاعات: برخی مسئولان سابق کشور با سرویس جاسوسی انگلستان نشست داشته اند مدیران فتنه در حال تغییر تاکتیک های خود هستند   حجت الاسلام حیدر مصلحی گفت: سرویس اطلاعاتی انگلیس نشست هایی با بعضی مسئولان سابق کشور و برخی آقازاده ها در لندن برگزار می کند و سیستم اطلاعاتی کشور تسلط قوی و خوبی روی تمامی حرکات این مجموعه دارد. جمعه ۱۰ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۰۲

برخی مسئولان سابق کشور با سرویس جاسوسی انگلستان نشست داشته اند

به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، وزیر اطلاعات در گردهمایی مردم شهرستان ری که به مناسبت بزرگداشت حماسه نهم دی ماه در مصلای نماز جمعه ری برگزار شد،در سخنانی با بیان اینکه مردم ری در عرصه های مختلف دوران فتنه سال گذشته با حضور خود با صلابت در مقابل فتنه گران ایستادند گفت: در دوران فتنه تشخیص حق از باطل در جامعه مشکل می شود و ابهاماتی در جامعه بوجود می آید.

وی افزود: دشمن بیشترین سرمایه گذاری خود را در ایام فتنه برای ایجاد وضعیت مبهم در جامعه انجام می دهد.

وزیر اطلاعات با اشاره به این که مردم در جامعه ای که دچار فتنه شده حق و باطل را با افراد می سنجند، تصریح کرد: در این اوضاع مردم به جای اصول و ارزش به افراد روی می آورند.

مصلحی با بیان اینکه اصول و ارزش را نباید با افراد محک زد، اظهار داشت: در زمان فتنه خودی ها علیه حکومت و نظام دست به معارضه می زنند و در فتنه 88 هم کسانی دست به دشمنی با انقلاب زدند و مهندسی حاکمیت را زیر سوال بردند که خودشان روزگاری یار انقلاب بودند.

وی تاکید کرد: البته باید در موضوع شخیصت شناسی و کسانی که ادعای یاوری و همراهی با انقلاب را دارند یک بازکاوی و بازشناسی و تعریف مجدد صورت بگیرد. چرا که قبل از انقلاب خیلی از افراد و احزاب از جمله نهضت آزادی هم خودشان را یاور انقلاب معرفی می کردند اما هدفشان چیز دیگری بود.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه عده ای در همراهی با امام(ره) صادق نبودند خاطر نشان کرد: یکی از همین آقایان سران فتنه در دوران مسوولیت خود در انقلاب اسلامی معتقد بود که ولایت فقیه دیکتاتوری محض در انقلاب است و وقتی از او پرسیدند پس شما با امام(ره) چه می کنید؟ وی جواب داد: ما فقط امام را دوست داریم.

وی با اشاره به اینکه عده ای فتنه سال گذشته را از قبل از شروع انتخابات مدیریت می کردند، یادآور شد: آنها امروز خود را در گفته ها و رفتارشان نشان می دهند.

مصلحی با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در جمع خبرگان رهبری درباره مهندسی نظام اسلامی ایران تصریح کرد: مساله

" سرویس اطلاعاتی ایران به ارتباطات دشمنان با داخل اشرافیت دارد "سوم در ایام فتنه لغزش خواص است که رهبری انقلاب از آن به عنوان مردودی منجر به سقوط یاد کرده اند.

وی با بیان اینکه خیلی از خواص که آبروی خود را سر سفره انقلاب به دست آورده بودند در فتنه سال گذشته مردود شدند، خاطر نشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب در سفر اخیر به قم که احتیاج به کار پژوهشی درباره بیانات ایشان در آن سفر است فرمودند این انقلاب و نظام به اشخاص وابسته نیست.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بخش قابل توجهی از سران فتنه همان طاغوتی های قبل از انقلاب بودند خاطر نشان کرد: به همین دلیل خیلی از مخالفان نظام و سلطنت طلب ها با آنان همراه شدند.

وی یادآور شد: لغزش خواص ما در آن دوران به حدی بود که هنوز هم دست از رفتار و گفتار خود برنمی دارند.

مصلحی تاکید کرد: سرویس های اطلاعاتی که از اول انقلاب درصدد براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند بسیار حساب شده در این سال ها روی آقازاده ها فعالیت کردند و توانستند برخی از آنها را جذب نمایند و امروز رفت و آمدهای این آقازاده ها و جلسات آنان با ضدانقلاب به خاطر همین موضوع است.

مصلحی با بیان اینکه سرویس اطلاعاتی انگلیس نشست هایی با بعضی مسوولان سابق کشور و برخی آقازاده ها در لندن برگزار می کند، یادآور شد: سیستم اطلاعاتی کشور تسلط قوی و خوبی روی تمامی حرکات این مجموعه دارد.

وزیر اطلاعات با اشاره به برخورد حساب شده و با تدبیر نظام با سران و مدیران فتنه خاطر نشان کرد: یکی از سوالات مردم و حزب الله این است که چرا سران فتنه را دستگیر نمی کنند بنده باید بگویم که این آرزوی آنان است که دستگیر شده و به دنبال قهرمان شدن هستند و عصبانیت آنها هم به همین دلیل است. اما با آنها حساب شده برخورد می شود.

وی تصریح کرد: در فتنه خود دوست و دشمن به هم می خورد و این نکته ای است که دشمن از آن به خوبی استفاده می نماید.

وزیر اطلاعات مولفه بعدی فتنه را وجود عقبه مردمی دانست و افزود: در دوران اصلاحات که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب در آن دوران اصلاحات آمریکایی در کشور اجرا می شد، یکی از کارها استفاده از نام امام(ره) در کارها بود.

وی ادامه داد: جابه جا شدن متن با حاشیه از دیگر مولفه های " جلسات برخی آقازاده ها با ضد انقلاب برای براندازی نظام است "فتنه است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: سرگرم کردن مردم به فروع و اصول را رها کردن از حربه های دشمن در فتنه است چرا که فردی که بصیرت دارد به اصول می پردازد.

وی خاطر نشان کرد: در دوره سازندگی و اصلاحات فریادهای رهبری در اصول انقلاب و درباره هجوم فرهنگی دشمن مورد توجه قرار نمی گرفت.

مصلحی تصریح کرد: دشمن هم در آن دوران کاری به کارها نداشت و خیلی ها این همراهی با دشمن را امنیت می دانستند.

وزیر اطلاعات افزود: امروز بسیاری از توطئه های دشمن در کشور از طریق بیداری نیروهای اطلاعاتی خنثی می شود.

وی ادامه داد: دشمن امروز چون ایستادگی و پافشاری دولت در مقابله با زیاده خواهی آنان را می بیند از ما عصبانی است و کارهایی می کند که ما درگیر فروع شویم.

مصلحی با اشاره به لزوم بصیرت و آگاهی مردم تاکید کرد: امروز اگر سران فتنه را خاموش می بینید تصور نکنید آنها دست برداشته اند. مدیران فتنه در حال تغییر تاکتیک های خود هستند و برنامه ریزی می کنند چرا که دیگر راهی برای برگشت آنان باقی نمانده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به این که استکبار 17 میلیارد و 700 میلیون دلار برای براندازی نظام ایران در بخش های مختلف سایبری هزینه کرده است، گفت: خوشبختانه سرویس های اطلاعاتی ما در کشور احاطه خوبی به فضاهای اینترنتی و ارتباطات دشمنان با داخل دارد.

وزير اطلاعات با اشاره به ترور دانشمند هسته ای و حملات تروريستی در كشور گفت: بخش عمده ای از اين حملات را نيروهای اطلاعاتی و امنيتی دفع می كنند چرا كه اكنون انقلاب در مسير خودش قرار گرفته است.

مصلحی برخورد با فتنه را در شبکه مجازی از سوی دستگاه اطلاعات کشور را موفقیت بزرگی دانست که حتی قابل مقایسه با دستگیری ریگی نیست و گفت: این موضوع آنقدر با اهمیت است که اوباما در گزارش خود به کنگره آمریکا 2 بار به آن اشاره کرده و گفته ما به چیزی که می خواستیم در مقابله با ایران نرسیدیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه استکبار هزینه های زیادی برای حمایت از فتنه گران ایجاد کرده بود، گفت: ما در مقابله با فتنه براساس تدبیر و راهنمایی های رهبر فرزانه انقلاب مسیر هدایت را در پیش گرفتیم.

وی تاکید کرد: " آرزوی سران فتنه این است که دستگیر و محاکمه شوند "نهم دی ماه امسال و سال های بعد تا نوزدهم دی ماه که در قم حرکت انقلاب شکل گرفت و پایه های لرزان حکومت طاغوتی شروع به ریختن کرد دهه با برکتی است که باید به عنوان دهه بصیرت ملت ایران از آن یاد کرد.

مصلحی خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی های نهم دی حضور خودجوش مردم در صحنه بود و ملت ایران حرف آخر را با این حرکت در مقابل فتنه گران زد.

وزیر اطلاعات با اشاره به این که تمامی شعارها در روز 9 دی حول یک محور و تاکید برجایگاه رهبری بود، تصریح کرد: ستون و عمود اصلی خیمه انقلاب که نظام را در برابر فتنه های گوناگون حفظ کرده، ولایت فقیه است.

وی با بیان اینکه مهندسی حکومت ما در جهان مشابهی ندارد، گفت: رهبر فرزانه انقلاب با بهترین شیوه و تدبیر که یکی از آنها مدارا و قاطعیت بود در برابر فتنه ایستادند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: اين مدارا و قاطعيت از انتخابات تا خطبه هاي نماز جمعه بود و بعد از نماز جمعه تا 9 دي نيز اتمام حجت مقام معظم رهبري بود كه ايشان به دنبال آن بودند كه شفاف سازي كنند تا اينكه افراد به دامان انقلاب برگردند كه با كمال تاسف ديديم همه مديران و سران فتنه محبت و مدارا را چگونه در محرم سال 88 جواب دادند. 

مصلحی خاطر نشان کرد: نهم دی ماه چهره منافقین و سران فتنه را برملا کرد و ملتی که به صحنه آمدند نشان دادند که چگونه در میدان حضور می یابند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها گفت: دولت در این مسیر با شجاعت وارد شده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به القائات سران فتنه مبنی بر از سرگیری فتنه با شروع هدفمندی یارانه ها در کشور گفت: امروز این طرح به خوبی مسیر خود را طی می کند و مردم به بهترین شکل همراهی می کنند.

مصلحی با اشاره به این که رسانه های دشمن تبلیغ سنگینی را برای ایجاد تنش در جامعه همزمان با اجرای این طرح گذشته بود، گفت: بر آنها خیلی سخت گذشت هنگامی که دیدند کسی با آنها همراهی نمی کند.

وزیر اطلاعات در پایان ضمن گرامیداشت قیام هجدهم دی مردم شهرری خاطر نشان کرد: این حضور نشان از تدین تقوی و بصیرت مردم این دیار دارد و دیدیم در زمان فتنه هم به خاطر همین بصیرت فتنه در شهرری راه به جایی نبرد.

 

دادستان تهران در پاسخ به شروط یکی از سران فتنه شرط اول نظام محاکمه سران فتنه است   دادستان تهران با اشاره به اینکه طبق گفته مقام معظم رهبری سران فتنه ظلم کرده و اعتماد مردم را خدشه دار کرده اند، از شروط یکی از سران فتنه برای نظام جمهوری اسلامی انتقاد کرد و گفت: شرط اول نظام محاکمه سران فتنه است. جمعه ۱۰ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۲۸

شرط اول نظام محاکمه سران فتنه است به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، عباس جعفري دولت‌آبادي طي سخنان پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه تهران گفت: انقلاب اسلامي كه با خون شهيدان پيروز شد، براي ايجاد يك جامعه‌ نمونه‌ اسلامي به وجود آمد و هدف حكومت اسلامي و جمهوري اسلامي براي برپايي چنين جامعه‌اي بود. يكي از مظاهر مهم جامعه‌ نمونه اسلامي، مبارزه بي‌وقفه با فساد و تباهي در همه عرصه‌هاست.
اقدامات آمریکا از همان روزهای نخست انقلاب اسلامی شروع شد و کماکان نیز ادامه دارد.

دادستان تهران يكي از مظاهر فساد را شيطان بزرگ، آمريكا دانست و خاطرنشان كرد: آمريكا پيش از انقلاب با نگهداري رژيم شاه و سركوب مسلمانان و مبارزان سعي كرد نگذارد اين انقلاب الهي به پيروزي برسد اما وقتي رهبري امام(ره) و تلاش مردم، آمريكا را منكوب كرد و موجب سقوط رژيم پوسيده شاهنشاهي شد، اقدامات آن‌ها شروع شد و تاكنون نيز ادامه دارد.

جعفری دولت آبادی افزود: معاندين ما عامل و دست‌نشانده آمريكا هستند كه طرح براندازي را از آغازين روزهاي انقلاب در دستور كار قرار دادند.

دادستان تهران گفت: در واقع بعد از ناکامی آمریکا در حفظ رژیم شاه، تحریک قومیت ها در دستورکار آنها قرار گرفت که آن نیز با شکست روبرو شد. تحریک افسران فاسد برای براندازی نظام جمهوری اسلامی که کودتای نوژه را رقم زد، طرح دیگر آنها بود که این آتش این نطفه نیز در دم خاموش شد و عوامل آن نیز دستگیر شدند. طراحی جنگ علیه ایران و ساقط کردن نظام اسلامی دیگر توطئه آنها بود. جنگی که 8 سال به طول انجامید و در نهایت ننگ و رسوایی را برای آمریکا به دنبال داشت. آنها از جنگ نیز نتیجه نگرفتند برای همین به ترور روی آوردند و آن را در دستورکار خود قرار دادند و شهدای نظیر شهید بهشتی و شهید رجایی را تقدیم انقلاب کردند. آنها بر این گمان بودند که با ترور می توانند نظام جمهوری اسلامی را ساقط کنند اما این ترورها نیز بی نتیجه ماند.

دادستان تهران در ادامه به جریان براندازی و بنی صدر اشاره کرد و گفت: دشمنان ایران با راه اندازی بحث ملی گرایی و جریان بنی صدر در صدد ساقط کردن نظام اسلامی بودند که با بینش حضرت امام خمینی (ره)، هوشیاری مردم و شور انقلابی که در آن زمان وجود داشت این توطئه نیز خنثی شد. پس از آن فرار بنی صدر و افشا همکاری او با منافقین کشور را بیمه کرد.

جعفری دولت آبادی با اشاره به اینکه مخالفان نظام و آمریکا پس از آن به دوران پس از امام امید بسته بودند، اظهار داشت: آنها فکر می کردند پس از آن انقلاب دچار تشتت می شود و رخنه ای در نظام ایجاد می شود اما تصمیم شجاعانه مجلس خبرگان رهبری و انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای نقشه آنها را بر باد داد.

وی با اشاره به تشكيل دو دولت سازندگي و اصلاحات و تشكيل حلقه‌ كيان خاطرنشان كرد: پي‌گيري اقداماتي براي بازسازي دموكراسي در اين دو دوره به شدت ادامه يافت. آن‌ها فكر مي‌كردند با ترويج گفتمان رفاه، اشرافي‌گري و آزادي مي‌توانند ارزش‌ها را كمرنگ كنند اما اين سال‌هاي سخت و پرمشقت براي دين‌داران و امت حزب‌الله سپري شد.

وی ادامه داد: در سال 84 با روی کار آمدن دولت اصولگرا ضربه سنگینی به آنها وارد شد. آنها در سال 84 نیز طرح 88 را در ذهن داشتند که همان زمان با هوشیاری مقام معظم رهبری در همان سال خنثی شد.

دادستان تهران سال 88 را تاریخ استثنایی خواند و با اشاره به اینکه تاریخ نگاران باید سال 88 را به عنوان مهمترین سال روایت کند، گفت: 88 سالی پر از توطئه و فتنه بود. آنها همه طرح های 30 سال گذشته را مرور کرده بودند و با طرح دو موضوع جمهوریت و تقلب قدم به صحنه گذاشتند. انتخابات سال 88 با حضور و مشاکت 40 میلیونی مردم بزرگترین واقعه بود که مشت محکمی بر دهان دشمنان زد. آنها چنین مشارکتی را تصور نمی کردند. فکر نمی کردند بعد از این همه تضعیف و توطئه و فشار مردم به این میزان در انتخابات حضور یابند و طرح آنها را خنثی کنند بنابراین تصمیم گرفتند شیرینی این ماجرا را به نحوی به کام ملت تلخ کنند.

جعفری دولت آبادی با بیان اینکه آنها همان طرح براندازی را در دستورکار خود داشتند، افزود: آنها تصمیم گرفتند این بار این طرح را به طور زیبا و پیچیده مطرح کنند. به میزانی بر طبل تقلب کوبیدند که بسیاری از مردم نیز در ابتدا گمان می کردند که تقلب واقعا رخ داده است اما پس از ورود حضرت آیت الله خامنه ای و افشاگری های ایشان در نماز جمعه 29 تیر 88 ریزش ها آغاز شد. از این رو آنها احساس کردند که با لشکرکشی خیابانی تلاش خود را ادامه دهند. آنها با خود فکر می کردند همه روزهای تقویم جمهوری اسلامی را می توانند بگیرند و هر روز عده ای را سر کار گذارند تا اسطوره عدالت شکسته شود. آنها بعد از نماز جمعه کار دشواری را پیش رو داشتند چراکه برخی دچار تردید شدند اما طرح براندازی چاره ای نداشت و باید ادامه می یافت.

وی اضافه کرد: به رغم هشدار مسئولان تظاهرات خیابانی کماکان ادامه یافت. آنها فکر می کردند با باز شدن دانشگاه ها می توانند تنور اقدامات خود را داغ کنند و می توانند با راهپیمایی های خود در روز 16 آذر و 13 آبان به نظام جمهوری اسلامی خدشه وارد کنند، اسطوره عدالت را شکسته و هزینه نظام را افزایش دهند.

دادستان تهران در ادامه افزود: من به عنوان کسی که شاهد بسیاری از دستگیرها بودم حجم اقدامات به حدی گسترده بود که یک روز آن برای ایران کافی بود.

جعفری دولت آبادی با اشاره به اینکه اوج این فتنه عاشورای بود، گفت: هنوز یادم نمی رود که پیش از عاشورا خبرنگاران از من سوال کردند آیا برای عاشورا خبری هست که من در پاسخ به آن گفتم، مردم آنقدر هوشیار هستند که اجازه فتنه گری در عاشورا را ندهند. در روز عاشورا حرکت آنها از شمال شهر شروع شد؛ حادثه ای که هرگز از ذهن و تصور مردم پاک نمی شود جنایتی که توسط این گروه انجام شد شبیه به جنگ احزاب بود. دشمن نیروهاش رو بسیج کرده بود تا اسلامیت نظامی را زمین بکوبد.

/ 0 نظر / 11 بازدید